Testosteron Undekanoat (Herşey) Nedir ?

Testosteron Undekanoat nedir ve ne işe yarar ?

Testosteron undekanoat , hafif kazançlar ve hafif derecede istenmeyen yan etkiler üreten oral steroiddir. Ne yazık ki, aynı zamanda pahalı bir steroid ve atletler ve vücut geliştiricilerinin kullanım sonuçlarını görmeleri için değerli kılmak için çok şey yapılması gerekiyor.

Testosteron undekanoat , uluslararası ilaç firması Organon tarafından geliştirilen benzersiz bir oral testosteron ürünüdür. Yakın zamanda geliştirilen anabolik steroidlerden biri olan Testosteron undekanoat , 1980’lerin başında piyasaya çıktı. Bu bileşik yağda (oleik asit) dayanan ve bir kapsül içerisinde mühürlenmiş, 40 mg testosteron undekanoatı içerir. Ester ağırlığının çıkarılması, kap başına yaklaşık 25 mg ham testosteron dozuna denktir. Bu steroidin tasarımı çoğu oral steroidden çok farklıdır. Ağızda uygulanan ilaçlar genellikle karaciğer kan akışına girerler. Bir steroid bileşimi bu şekilde yapısal koruma olmadan verildiğinde, “ilk geçiş” sırasında hızla parçalanır.

Bu işlem, steroid kullanımının çok az kalmasına yol açar, temelde uyuşturucuyu etkisiz hale getirir. Yapısına bir metil grubu (c-17 AA) eklenmesi, bu prosesten korunmanın bir yoludur, bunun bir sonucu olarak stres karaciğere de yerleştirilir. Bazı durumlarda bu stres karaciğer dokularına fiili zarar verebilir, bu yüzden bu steroid tasarımcıları testosteron molekülünü korumak için başka bir yol denediler.

Testosteron undekanoat  ile bu, lenfatik sistem yoluyla absorbe edilecek bir testosteron yaparak gerçekleştirildi. Bunun nedeni, esterin yüksek yağ çözünürlüğü ve yağda süspansiyon olmasıdır. Bileşiğin bu şekilde absorbe edilmesinin çok avantajlı olduğu düşünülüyordu, çünkü steroid karaciğerde yıkıcı ilk geçişi atlayabiliyor. Bu, bileşiğin sert bir kimyasal değişiklik yapmaya gerek kalmadan, kan akışına sağlam bir şekilde girmesine izin vermelidir. Ester, elbette dolaşıma girdikten sonra koparır ve Oral Testosteronun serbest aktif Farmakokinetiğini verir. Tasarımda bu steroid, testosteronun tamamen karaciğere özgü güvenli ve oral yoldan aktif formunun undekanoat gibi görünüyor.

Kağıtta bu ilaç büyük bir oral testosteron ürünü gibi görünüyor. Ham metiltestosteron gibi diğer oral testosteron türevleri dışında temiz, güvenli ve dünyalar. Fakat hayatımızda daima duyduğumuz gibi, doğru olması iyi görünüyorsa muhtemelen öyle. Testosteron undekanoat  ile kesinlikle bazı konular var. Birincisi, biyoyararlanım, açıkça dünyaların düz testosteronu ağızdan almayı denemekle birlikte, muhtemelen c17alpha alkillenmiş oralların yanında önemsiz olmasıdır.

Sporcular genellikle günde 240 mg’dan az dozlarda (6 kapsül) etkilerin genelde görülmediğini bulurlar. Her gün 240 mg testosteron ester, birincil erkek androjen ve sadece yetersiz bir etki. Dozlar yükseldiğinde, belki 8-10 kapsül (320-400 mg), yeni kas büyümesi en iyi ihtimalle ılımlı olur, ancak inanılmaz büyük kazanımlar bildirilmemiştir. Mantık, yalnızca küçük bir testosteronun dolaşıma girdiğine inanmaya yönlendirir.

Testosteron, esterin veya formun ne olursa olsun güçlü bir hormondur. Kan dolaşımında aktif olsaydı, sonuçların telaffuz edilmesi gerekirdi. Bir cypionate gibi yağ esaslı bir testosteron esteri enjekte ettiğinde, haftada 400 mg’lık bir dozaj, sonuçlarını görmek için yeterli olandan daha fazla olur. Günlük 400 mg Testosteron undekanoat  kütlenin inanılmaz miktarda ambalajlanmalıdır. Bunların hepsi nereye gidiyor? Emilim ile ilgili bireysel sorunlar burada şeylerin rolü olabilir.

Açıkçası, bu ilacın vücut tarafından absorbe edilip kullanılabilme kabiliyetinde önceden tahmin edilemeyeceği dışında söylenmesi gereken çok az şey var. Bir gün büyük bir zayıflama çekiyor olabilirsiniz, belki de ertesi gün çok az alıyorsunuz. Erkeklerle yapılan çalışmalarda kadınlara göre daha iyi bir sonuç alınamadı; burada bu ilacın tahmin edilemeyecek bir şekilde emildiği ve günde iki kez 80 mg ile 11.5 ila 60.1 nmol / L’lik kan seviyeleri ile kullanıldığı gösterildi.

 
Birisi aynı zamanda diğer vücut geliştirme malzemeleri tarafından tanımlanan bu bileşiğin “yumuşaklığı” na ilgi gösterebilir. Testosteron undekanoat , sıklıkla, en azından östrojen dönüşümüne
izin veren düzenli testosteron formuna sahip olmakla birlikte, sihirli bir ürün olarak bahsediliyor. Bir ilacın uygulanma şekli, etkisini hafifçe değiştirebilen, en baskın olan serbest bırakma hızı olan

bir dizi faktörü içerdiğini bilmelisiniz. Bu, bir tepe kan seviyesine ulaşılması için gereken süreyi ve muhtemelen sonuçlarını görmek için gereken süreyi etkiler.

Testosteron süspansiyonunun enantasyondan daha güçlü görünmesinin başlıca nedeni, günde bir daha fazla ilaç aktif olmasıdır. Aynı zamanda östrojen hızlanır ve yan etkiler çok hızlı bir şekilde telaffuz edilir. Ester ayrıca toplam ağırlığın bir parçasıdır ve 100mg testosteron, testosteron artı esterin çok daha büyük bir miktarını içerir; bu da, değişen etkinin bir başka nedeni. Fakat bu değişiklikler bu kadar büyük değil. Testosteronun yapısı, östrojene parçalanmasına izin veren şeydir.

Androjenin östrojene dönüşmesini engelleyebilmemizin tek yolu, ester yerine baz molekülünü değiştirmektir. Kan dolaşımında bir kez serbest kaldık, aromateraz enziminin kendisini müdahale etmeden testosteronun aromatize olmasını engelleyemeyiz. Testosteron undekanoat  ile sıklıkla bildirilen sonuçların ve yan etkilerin eksikliği zayıf absorpsiyonla el ele gidiyor olmalıdır.

Çoğu sporcu bugün Testosteron undekanoat ‘ün fakir bir satın aldığını düşünüyor. Bilinen diğer referansların, bu ilaç için kullandığı, savunulabilir olduğunu biliyorum çünkü steroidin bir kısmı sterondaki kan dolaşımına açıkça giriyor. Teknik olarak hala bir oral testosteron ve kesinlikle bu tür uygulama için tasarlanmış en steroidlerle ilgili aynı karaciğer toksisite riskini taşımıyor. Hafif bir sözlü aradığı zamanlarda özellikle bu ürünü satın alıyorlar ve ara sıra sonuçlarından memnunlar. Fakat çoğu için yüksek fiyat ve gerekli yüksek günlük dozajlar genellikle karaborsadan geçerken kaçınılmasına neden oluyor. Ayrıca, hafif bir steroid istiyorsanız, gerçekten alışveriş etmemiz gereken son şey bir testosteron.

No votes yet.
Please wait...
Share this...
Share on Facebook0