Testosteron Süspansiyon (Herşey) Nedir ?

Testosteron Süspansiyon nedir  ve  yarar ?

Testosteron Süspansiyon şimdiye kadar oluşturulan en eski steroiddir. Temel olarak, herhangi bir ester eklenmemiş saf testosterondur. Bunun dezavantajları vardır; çünkü herhangi bir ester olmadan testosteron vücutta çok uzun süre kalmaz ve muhtemelen günde birkaç kez bile olsa her gün enjekte edilmelidir. Saf testosteronun en büyük avantajı, kullanıcıların testosteron miktarını tam olarak alabilmeleri ve testosteron süspansiyonunun saf anabolik / androjenik oranı 1: 1 olması nedeniyle, testosteronun en etkili testosteronudur .
Testosteron, erkeklerin fiziksel ve duygusal özelliklerinin birçoğundan sorumlu olan erkek seks hormonudur. Erkeklerdeki daha derin sesleri, cinsel sürüşü, saldırganlığı ve kaba, daha büyük kasları yaratır. Testosteron, kasları daha fazla azot tutar, böylece kas daha iyi protein sentezini sağlar ve daha büyük kaslar üretir.
Testosteron steroidlerinin dezavantajı, vücutta aromatize olmaları veya östrojen oluşturmasıdır. Vücutta çok fazla östrojen olduğunda, Testosteron Süspensiyon  yan etkileri ; kadın karakteristiklerine “Jinekomasti”, su tutma oranı, yağ kazancı, cinsel dürtü kaybı ve testiküler büzülme gibi faktörler göz önüne alındığında, testosteron almanın ve vücuda aroma vermenin en belirgin yan etkileri oluyor.
Testosteron süspansiyonu su bazında testosteron içeren (ester içermeyen) enjekte edilebilir bir preparattır. Testosteron tam suda çözünür olmadığından steroid, şişe oturmaya bırakıldığında solüsyondan belirgin şekilde ayrılır. Hızlı bir sallama, ilacın tutarlı bir dozajda ger çekilebilmesi için en azından geçici olarak süspansiyon haline getirilmesini sağlayacaktır. Bir esterin faydası olmaksızın testosteronu içerebilir ve popüler inancın aksine, bu enjekte mikrokristal tasarımı 2-3 gün boyunca yüksek bir testosteron salınımı sağlar. Günümüzde gördüğümüz Testosteron  süspansiyon, 1940’larda kullanılan temel su bazlı testosteron tasarımı değildir. Ve ilaç birkaç saat içinde dolaşımı terk etmeyeceği için, açıkçası yararlıdır.
Vücüt geliştiriciler arasında “süspansiyon” un son derece güçlü bir kitle aracı olduğu biliniyor. Sıklıkla mevcut en kuvvetli enjekte steroid olarak sıralanır ve kas kütlesi ve mukavemeti inanılmaz derecede hızlı bir şekilde artar. Su bazlı steroid, bir enjeksiyon verildikten hemen sonra kan dolaşımına girmeye başlayacağından, bu büyük oranda bu ilacın çok hızlı hareketinden kaynaklanmaktadır. Enanthate ya da cypionate gibi uzun esterlerin, kan seviyelerinin maximiun terapik seviyelere ulaşmasını haftalarca sürdüğü halde süspansiyon ile sadece bir gün meselesidir. Açıkçası, bu testosteronun anabolik etkisi, yağ bazlı (esterleştirilmiş) bir preparatla beklenenden daha hızlı gerçekleşecektir.
Ayrıca, 100 mg testosteron esterinin 100 mg saf testosteron testosteronuna (süspansiyonda olduğu gibi) eşdeğer olmadığını unutmamak gerekir. Bir ester mevcut olduğunda, ağırlığı açıkça hazırlığın miligram toplamına dahil edilir. Testosteron enanthate baktığımızda, bu bileşikten 100 mg, sadece 72 mg ham testosterona eşittir. Yani haftalık 400 mg enanthate kullanan vücut geliştirici, her hafta vücuduna 288 mg testosteron alıyor.
Bu açıkça ortalama bir erkekte günde 2.5 ila 11 mg aralığında bulunan endojen testosteron seviyesi üzerinde büyük bir artış. Fakat genel nokta, testosteron süspansiyonunun bir kürü sırasında genellikle yağlarla birlikte kullanılana kıyasla ortalama olarak testosteron alımının çok daha dramatik olacağını göreceğiz. Sık verilen tavsiyeleri takiben, sporcu günde yaklaşık 100 mg testosteron enjekte edecek ve haftada toplam 700 miligram olacak. Bu, normal bir erkek tarafından üretilenin 40 katına kadar. Böyle bir steroid kürüne teşebbüs edenler nadiren sonuçlarla hayal kırıklığına uğradılar, çünkü bu ağır hormon dozları dramatik bir kilo artışından daha az bir şey üretmeyecektir.
Testosteron süspansiyon’un  ile en popüler kullanımı , ilacı her gün enjekte etmektir. Dozaj, bireyin ihtiyaçlarına bağlı olarak büyük ölçüde değişir, ancak çoğunlukla iğne başına 50 mg – 100 mg aralığında kullanılır. Çoğu durumda sonuçlar şaşırtıcı olacak. Bazı kullanıcılar su bazlı steroid enjekte ederken rahatsızlıktan şikayetçi olsalar da süspansiyon genellikle iyi tolere edilir.
Güçlü bir androjen ile beklendiği gibi, Testosteron süspansiyon bir takım istenmeyen yan etkilere neden olabilir. Herhangi bir testosteron ürününde olduğu gibi, yüksek bir östrojen dönüşümü oranı olacaktır. Aslında östrojen seviyeleri, muhtemelen su şişmesini önlemek isteyen zaman kullanmak için en kötü testosteron olan Testosteron süspansiyonuyla çok hızlı bir şekilde gelişir. Jinekomasti bir kür sırasında çok hızlı gelişebilir ve birçok durumda anti-östrojen kullanmadan bu ilaca dayanılmaz olacaktır. Nolvadex ve Proviron’un kombinasyonu, bu tür yan etkilerin görülmesinin önlenmesinde etkili bir yoldur ve bu tür olayların bir sorun haline gelmeden önlenmesi için genellikle bir döngü başlangıcından alınır.
 

Hassas bireyler anti-aromataz Arimidex, Femara veya Aromasin’e akıllıca bir yatırım bulabilir. Bu anti-aromataz ilaçlar östrojen kontrolünde çok daha etkilidir. Ayrıca, su tutma durumu daha belirgin hale geldikçe sporcunun yoğun bir steroid kürü sırasında kan basıncını ve böbrek fonksiyonlarını yakından takip etmesi önemlidir. Testosteron karaciğere çok az baskı uygulasa da, bu ilaç yüksek dozlarda böbreklere karşı sert olabilir. Elbette sporcu, belirgin şekilde yüksek kan basıncıyla karşılaşıyorsa ya da idrar yaparken sorun yaşarsa (ağrı ya da idrarın koyulaşması), kür muhtemelen kesilmelidir ve doktor bir ziyaret gerçekleştirmelidir.

DHT’ye dönüştüğü için. Dolayısıyla, tipik bir döngü esnasında yağlı cilt, akne, saldırganlık ve vücut / yüz tüylerinin artmasına katlanmayı bekleyebilirsiniz. Propecia / Proscar, süspansiyonun bu durumu daha da ağırlaştırdığı bilinmekte ve erkek tipi kelliklere yatkın olanlar için iyi bir fikir olacaktır. Mevcut bir saç dökülmesi problemi olan erkekler, aslında bu steroidden tamamen uzak durmayı tercih edebilirler, bu da yalnızca risk almak için güçlü bir öğe olduğunu buluyor. Enanthate veya cypionate gibi yavaş etkili petrole dayalı enjekte steroidler, hala bir enjekte testosteron kullanmak istiyorlarsa başlamak için daha iyi bir yer olurdu.

Testosteron Süspansiyon kullanıldığında endojen testosteron üretimi hızla ve etkili bir şekilde azaltılacak ve yan etkilere sebeb olacaktır. Bu genellikle ciddi testis küçülme noktasına (atrofi) erişebilir. Bazı sporcular, periyodik olarak, bu etkiyi asgari seviyede tutmak için bir steroid kürü esnasında HCG’yi alacaklardır. Bu esnada böyle bir ilaç kullanılmasa bile, HCG ve Clornid / Nolvadex kombinasyonu daima kür durdurulduğunda kullanılmalıdır.
Genel olarak, süspansiyon son derece güçlü bir ilaçtır, aynı zamanda birçok yan etkiye neden olma eğilimindedir. Yalnızca güçlü bir kitle aracısı arayanların daha fazla görünmesi gerekmez.
No votes yet.
Please wait...
Share this...
Share on Facebook0