Masteron (Drostanolone propionate) (Herşey) Nedir ?

Masteron (Drostanolone propionate) nedir ve  ne işe yarar ?

Masteron, belirli meme kanseri formlarıyla savaşmak için tasarlanmış DHT’den türetilen güçlü bir anabolik / androjenik steroid’tir. Vücut geliştirme uzmanları tarafından, hacim kaybı ve yağ kaybı maddesi olarak, ayrıca su tutma gibi östrojenik yan etkilerle mücadele için yardımcı bir ilaç olarak kullanılırlar. Akne, saç dökülmesi ve alın büyümesi gibi yan etkiler yaygındır ancak karaciğer toksisitesi çok düşüktür.
Masteron steroid drostanolone propionate içeren enjekte bir preparattır. Drostanolone, dihidrotestosterondan, özellikle de 2alfa-metildihidrotestosterondan oluşan bir türevdir. Sonuç olarak, bu steroidin yapısı, östrojene aroma vermeyen ılımlı bir anabolik / güçlü androjenin yapısıdır. Su tutma ve jinekomasti bu nedenle Masteron (Drostanolone propionate) için geçerli bir yan etki değildir . Masteron aslında aromataza bağlanmak için diğer substratlar ile rekabet eden vücutta anti-östrojenik aktivite gösterebilir. Bu, diğer steroidlerin dönüşüm oranını, Masteron’un oral steroid Proviron ile aynı şekilde hareket etmesini azaltacaktır.
Vücüt geliştiricileri, aromatize olmayan androjenler için olduğu gibi güçlüdür ve Masteron’u yağ yakma aşamasında çok kullanışlı bulabilirler. Genelde, yarışma öncesinde birkaç hafta boyunca kullanılır; kaslara yoğunluk ve sertlik açısından daha iyi bir görünüm getirmek için. Vücut yağ yüzdesi yeterince düşük olduğu sürece, Masteron çok iyi çalışmalıdır. Her şey uygun gibi yerleştirilirse, kullanıcı profesyonel vücut gelişimine bu kadar popüler “Sert” görünümü elde edebilir. Androjenik etki, kalorik alımın aşırı derecede düştüğü bu dönemde de çok önemli olabilir.
Dihidrotestosteron kas dokusunda yüksek düzeyde aktif olmasa da, drostanolonda bulunan 2 alkilasyon, anabolik etkisini önemli derecede yoğunlaştırır. Bu nedenle, yüksek kalitede kas kitlesi tutarlı bir kazanç sağlayarak, hacim arttırıcı madde olarak etkili bir şekilde kullanılabilir. Geliştirilmiş bir etki için diğer steroidlerle başarılı bir şekilde birleştirilebilir. Drostanolonun, Deca-Durabolin veya Boldenon Equipoise gibi enjekte edilebilir bir anabolik ile karıştırılması, oldukça faydalı olduğunu ispatlayabilir; bu ikisi, fazla su tutulması olmadan kayda değer kazancı arttırır. Daha büyük kitlesel kazanımlar için, Dianabol veya enjekte testosteron gibi daha güçlü bir androjen hüner uygular.
Sonuçta, steroidler tek başına (genellikle daha yüksek dozlarda) kullanıldıklarından daha düşük seviyede su tutma ve diğer östrojenik yan etkilere sahip aşırı bir kas kazancı olabilir. Masteron elbette eğitim aşamalarını keserken de kullanılabilir. Winstrol, Primobolan veya Anavar Oxandrolone ile kombine edilen bu ilacın bir kürü , steroid olmadan çok katabolik olabilen bir dönemde, büyük kas retansiyonu ve yağ kaybı sağlamalıdır. Bu steroidlerin hiçbirinin aromatize edilmemesi ek bir yaradır ve bu nedenle istenmeyen su ve yağ tutulumundan başka endişe yoktur.
Propionate ester bu bileşikle birlikte kullanıldığından, kandaki tutarlı bir hormon seviyesini korumak için enjeksiyonların en az her 3 veya 4 gün tekrarlanması gerekir. Masteron (Drostanolone propionate) Haftalık 300-500 mg olarak kullanılır..
Östrojen bir sorun olmadığından, yan etkiler genellikle bu steroid ile hafiftir. Daha önce de tartışıldığı üzere jinekomasti, su tutulumu ve yüksek kan basıncı bir sorun değildir. Masteron aynı zamanda karaciğer için zehirli değildir, bu nedenle, daha uzun steroid kürlerinde bile bu organa stres uygulanacak çok az endişe kaynağı bulunmaktadır. Masteron’un  Tek gerçek yan etkisi dihidrotestosteronun temel androjenik özelliklerinden kaynaklanır.
Bunlara yağlı cilt, akne, vücut / yüz tüyü büyümesi, agresyon ve hızlanan saç dökülmesi dahildir. Bu bileşik zaten bir sentetik DHT olduğundan, Proscar androjenik etkilerin seviyesi üzerinde hiçbir etkisi olmaz. Bu steroidin güçlü androjenik etkisi kolayca bu durumu hızlandırabileceğinden dolayı, kaynamış saç çizgisi olan veya kellik için yatkınlığı olan erkekler Masteron’dan tamamen uzak durmak isteyebilirler.

Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...
Share this...
Share on Facebook0