Letrozole (Femara) Nedir ?

Letrozole (Femara) Nedir ?

Femara® (jenerik ismi letrozol) kadınlarda ileri meme kanseri tedavisi için geliştirilen yeni bir ilaçtır. Femara, üçüncü nesil seçici oral aromataz inhibitörlerinin yeni bir sınıfında ikinci. Bu, aromataz enzimini bloke ederek, daha sonra östrojen üretimini bloke ederek etkiliyor. Birçok meme kanseri hücresi formu östrojen tarafından uyarıldığından, vücuttaki östrojen miktarını azaltarak böyle bir hastalığın ilerlemesinin durdurulabileceği umulmaktadır.
Bu, Nolvadex’in temel önceliğidir, ancak bu ilaç, östrojen üretimini değil hareketi bloke eder. En azından Femara’nın etkileri oldukça dramatik olabilir. Günlük bir tablet dozu (2.5 mg) tedavi edilen hastalarda% 80’den fazla östrojen supresyonu oluşturabilir. Bu ilacın hormon düzeyleri üzerindeki güçlü etkisiyle, Nolvadex tedavisinden sonra hastalığı ilerleyen postmenopozalkadınlar tarafından (klinik olarak) kullanılmaktadır
Erkek atlet kullanan steroid için Femara büyük bir potansiyel göstermektedir. Bu noktaya kadar Nolvadex ve Proviron gibi ilaç aşırı östrojene karşı silahımız oldu. Bu ilaçlar, özellikle kombinasyon halinde oldukça etkilidirler. Ancak Femara, işi çok daha verimli bir şekilde ve daha az güçlükle yapabiliyor gibi görünüyor. Kullanımı artık kolaylaşmıyor, ancak erken raporlar mükemmel olmuş. Aynı dozu klinik olarak kullanan tek bir tablet, olağanüstü bir etki için birihtiyaç gibi görünüyor (bazıları günlük sadece 1/4 tablet ile mükemmel sonuçlar bildiriyor).
Dianabol veya testosteron gibi güçlü aromatik androjenlerle birlikte kullanıldığında jinekomasti ve su tutma etkin bir şekilde engellenebilir. Propecia (Finasterid) ile birlikte, büyük bir ilerleme var. Tek bir ilaç östrojen dönüşümünü ve diğer bloke edici 5-alfa redüksiyonunu (testosteron, metiltestosteron ve yalnızca halotestin) durdurarak, ilgili yan etkiler en aza indirgenebilir. Burada güçlü androjen testosteron teorik olarak inanılmaz kas büyümesi sağlayabilirken aynı zamanda nandrolone kadar tolere edilebilir hale gelebilir. Ayrıca, kasın kalitesi daha fazla olmalı, atlet fazla su tutmadan daha sert ve çok daha fazla tanımlanmış görünmelidir.
Bununla birlikte, uzun süreli steroid tedavisi sırasında böyle bir aromataz inhibitörünün kullanılması ile ilgili bazı kaygılar vardır. Östrojenik yan etkileri etkili bir şekilde azaltmakla birlikte, östrojenin faydalı özelliklerinin belirginleşmesini (yani, kolesterol değerleri üzerindeki etkisini) de engelleyecektir. Çalışmalar, bir aromataz inhibitörü testosteron gibi bir steroid ile birlikte kullanıldığında, HDL’nin (iyi) kolestrolün baskılanmasının çok daha belirgin hale geldiğini açıkça gösterdi. Estrojen steroid kullanımının olumsuz etkilerini en aza indirgemede rol oynamaktadır. Östrojen reseptör antagonisti Nolvadex, kolestrol değerleri üzerinde anti-östrojenik bir etki göstermediğinden, kardiyovasküler sağlıkla ilgili olanlar için östrojen bakımından tercih edilir.
Femara’nın bir diğer prensip dezavantajı var, yani bu ilacın fiyatı büyük. Tabletler düzenli kullanımı ile oldukça pahalı olabilir, ancak güçlü androjenlerin yan etkilerini Nolvadex ve / veya Proviron’dan çok daha iyi önleyerek ağır siklusları çok daha rahat hale getirebilir. Bu ilacı üreten ülke sayısı arttıkça, fiyatın düşürülmesini sabırsızlıkla bekleyebiliriz. “Sıvı Femara’nın özel olarak hazırlanmış versiyonları” araştırma amacıyla “da formüle edildi ve halen karaborsa dolaşımında bulunuyor. Genel sekmeler de mevcuttur ve bu iki form, marka ismi uyuşturucu satın almak için çok uygun maliyetli bir alternatiftir.
No votes yet.
Please wait...
Share this...
Share on Facebook0