HCG (Pregnyl) Nedir ?

HCG (Pregnyl) Nedir ?

HCG, steroid kürü sonrası terapide kullanılan en önemli maddelerden biridir. Vücudun, anabolik steroid kullanımı sırasında askıda bırakılan doğal testosteronu üretmesini teşvik eder. HCG, tıp olarak, hipogodadizm tedavisinde ve erkeklerde doğurganlık tedavisinde kullanılır. Bir steroid küründe, testislerin negatif geribildirim yoluyla kapanmasına neden olacağı için çok fazla HCG kullanmamak önemlidir.
Koryonik gonadotropin gebeliğin ilk aylarında kadın vücudunda bulunan bir hormondur (plasentada üretilir). Aslında, gebelik göstergesi, gebelik testi kitlerinin üzerinden görünür; bunun nedeni, kökeni nedeniyle başka zaman hiçbir zaman vücutta bulunmamasından kaynaklanıyordu. Bu hormonun kan seviyeleri yumurtlamadan yedi gün sonra farkedilebilir hale gelecektir. Seviye eşit olarak yükselir, gebelikte yaklaşık 2-3 ayda zirveye ulaşır.
Bu noktadan sonra, hormon seviyesi doğum noktasına kadar kademeli olarak düşecektir. HCG, reçeteli bir ilaç olarak bize bazı ilginç faydalar sunmaktadır. tarafından yapılan Pregnyl ve Serono tarafından yapılan Profasi. Bunlar, genç erkeklerde inmemiş testislerin tedavisi, hipogonadizm (testosteronun yetersiz üretimi) ve kadınlarda ovülasyonun oluşumuna yardımcı olan bir doğurganlık ilacı olarak FDA tarafından onaylanmıştır. Tıbbi bir madde olarak hazırlandığında, bu hormon insan kökenlidir. Genellikle biyolojik kökenli ürünler olduğuna dair bir korku olmasına rağmen, HCG ile birlikte patojen veya sterilite sorunları ile ilgili çok az araştırma bulunmaktadır. İnsan kökenli büyüme hormonu ile görülen problemler, HCG ile tekrarlanmamalıdır, zira bu bileşik çok farklı bir şekilde elde edilmektedir.
HCG, kadınlara performans arttırıcı bir yetenek sunmamasına rağmen, erkek steroid kullanıcısı için çok yararlı olduğunu ispatlamaktadır. Tabii ki tabii ki kullanım, endojen testosteron üretimini teşvik etmektir. HCG’nin erkek vücudundaki aktivitesi testosteron üretmek için testislerde Leydig hücrelerini uyaran bir hipofiz hormonu olan LH’yi (luteinize edici hormon) taklit etme yeteneğine bağlıdır.
Endojen testosteron üretiminin geri kazandırılması, her bir steroid kürünün sonunda, standart dışı bir androjen seviyesinin (steroidle indüklenen süpresyona bağlı olarak) çok masraflı olabileceği zaman özel bir endişe kaynağıdır. Temel endişe, androjenin etkisiyle dengelenen birçok yönüyle kortizolün etkisidir. Kortizol, kaslara testosterondan zıt mesaj gönderir veya hücredeki parçalanma proteini. Vücutta kontrol edilmeden bırakıldığında (aşırı düşük bir testosteron seviyesinde), kortizol yeni kas kütlenin çoğunu hızla sıyırdı.
 
HCG ile ana odağı, testislerin endojen lüteinizan hormona tepki verme yeteneğini normal seviyeye getirmektir. Uzun süre hareketsiz kaldıktan sonra, bu kabiliyet ciddi şekilde azalmış olabilir. Böyle bir durumda testosteron seviyeleri, endojen LH’nin salgılanmasına rağmen normal bir noktaya gelmeyebilir. Ağır testiküler küçülme çeken çoğu, yardımcı testler kullanılmadığında, normal
testis boyutu ve erkeklik duyguları düzeltilene kadar bir süre önce, ilişki kurabilir. HCG uygulamasıyla ortaya çıkan aşırı uyarılma, aynı şekilde, testislerin normal boyutlarına ve aktivite seviyelerine hızla geri dönmesine neden olabilir.
Bununla birlikte, sorunu düzeltmek için sadece aradığınız değil, ortaya çıkan yüksek testosteron seviyesinin kendisi hipotalamusta negatif geri bildirim inhibisyonu tetikleyebileceği için. Östrojen üretimi, Leydig hücrelerindeki aromataz aktivitesini arttırma kabiliyetinden ötürü HCG kullanımı ile de artmaktadır. Bunun nedeni, HCG’nin ana etkisinden, yani sikligAMP’in (hücresel aktiviteyi düzenleyen ikincil bir mesajcı) artıştan kaynaklanmaktadır. HCG tarafından stimüle edildiğinde, testislerin androjenleri aromatize etme özelliği normalden birkaç kat daha fazla yükseltilebilir. Bu da testosteron üretimini inhibe edebilir, bu nedenle HCG’yi testislere hızlı bir şok olarak kullanırız.
Her zamanki protokol 1500-3000 I.U enjekte etmektir. Her 4 veya 5. günde, genellikle 2 veya 3 haftadan uzun olmayan bir süre için. Çok uzun veya çok yüksek dozda kullanıldığında, ilaç aslında Leydig hücrelerini luteinize edici hormona duyarsızlaştırma işlevini görür ve homeostaza dönmeyi de engeller. İlk dozu ayarlamak da çok önemlidir. Örneğin Sustanon’dan bir kürden çıkıyorsanız, kandaki testosteron seviyeleri muhtemelen en son enjeksiyondan sonra en az 3-4 hafta yükselmiş kalacaktır. Bu nedenle, son atış gününüzde HCG almak, işe yaramayacaktır. Bunun yerine androjen düzeylerinin normalin üstünde olması muhtemel son haftayı hesaplamak ve bu noktada yardımcı ilaç tedavisine başlamak isteyebilirsiniz.
Bu durumda HCG, üçüncü veya dördüncü haftanın etrafında başlatılacaktı. Aynı şekilde, Dianabol kürü bittikten sonra, üçüncü günden sonra kan düzeyleriniz normal olmayacaktır. Burada HCG terapisine, son tablet alımından birkaç gün önce başlamak isteyebilirsiniz, böylece etkin hale gelmesi birkaç gün sürer. Ayrıca, kürün  getireceği bastırma seviyesine bir miktar düşünmek isteyebiliriz. 8 haftalık Boldenon  küründen  sonra, örneğin 1500-2500 I.U. Muhtemelen yeterli bir başlangıç ​​dozu olacaktır.
Bu ilacın biriyle ilişkili daha düşük hormonal baskılama miktarı, muhtemelen çok fazla şey gerektirmez. Öte yandan, haftada 750-1000 mg Sustanon kullanıcıyı, belki de 5000 IU kadar daha büyük bir HCG dozu enjekte etmeye yönlendirebilir. Açılış uygulaması için. Bundan sonra, iki veya üç haftalık alım sırasında HCG alımını azaltmak için, sonraki çekimlerdeki dozajı düşürmek iyi bir fikir olabilir.
Yukarıda tartışıldığı gibi, HCG yalnızca LH’nın hareketini taklit eder. Testosteron supresyonuyla mücadele etmek için mükemmel bir hormondur de değildir ve bu nedenle sıklıkla Clomid, Nolvadex veya cyclofenil gibi östrojen antagonistleri ile birlikte kullanılır. Bu ilaçların düzenleyici sistem üzerinde farklı bir etkisi vardır, yani hipotalamusta östrojenle indüklenen süpresyonu inhibe eder. Elbette ki bu, testosteron salınımının HCG’den çok daha farklı bir mekanizma ile sağlanmasına rağmen yardımcı olur. Her iki ilacın da kombinasyonu çok sinerjik görünmektedir;
HCG, testislerde ani bir etki sağlamakta (anti-östrojen, hipotalamustaki inhibisyonu bloke edip hipofizden normal gonadotropin salımına yeniden başlamaya yardımcı olurken). Tipik prosedür, başlangıçtan itibaren HCG ile Clomid / Nolvadex dozunun verilmesini, ancak bir kez HCG durdurulduktan sonra birkaç hafta boyunca tek başına devam etmeyi içerir. Bu uygulama etkili bir şekilde testosteron düzeylerini yükseltmelidir; bu da Clomid / Nolvadex’in kullanımdan kaldırılmasıyla umudunu koruyacaktır. Ne yazık ki, anabolik steroidler tarafından üretilen tüm kas kazanımlarını korumanın hiçbir yolu yoktur; dengeli bir hormonal duruma getirmek için yardımcı maddeler kullanmak, bir kürün  bitmesiyle oluşan kaybı en aza indirmenin en iyi yoludur.
No votes yet.
Please wait...
Share this...
Share on Facebook0