Halotestin (Fluoxymesterone ) (Herşey) Nedir ?

Halotestin (Fluoxymesterone ) Nedir ve ne işe yarar ?

Halotestin, atletlerin kullanması için iyi bir bileşendir, çünkü güç ve enerji çıkışı büyük ölçüde artırabilir.Maalesef vücut geliştiricileri için kas oluşturma özellikleri o kadar etkili değildir. Halotestin vücutta östrojene dönüşmez, ancak karaciğer için toksiktir, bu nedenle küçük dozlarda önerilir.
Halotestin, steroid fluoksimesteron için Upjohn markasıdır. Yapısal olarak fluoksimesteron, üç yapısal değişiklikle (özellikle l7alfa-metil, 11 beta-hidroksi ve 9-floro grubu eklemeleri) bizim baz androjenimizden farklı olan bir testosteron türevidir. Sonuç, son derece güçlü androjenik özelliklere sahip güçlü bir oral steroidtir. Bunun, testosterondan türetildiği ve bu hormona önemli benzerlikler kazandığı gerçeği ile çok şey var.
En önemlisi, testosteron gibi, Halotestin 5-alfa redüktaz enzimi için iyi bir substrat gibi gözükmektedir. Bu, metabolitlerinin büyük bir kısmının dışa dönük androjenik niteliğiyle birleştiğinde 5-alfa indirgenmiş androjenler olduğu bulunması, cilt gibi androjen yanıt veren hedef dokularda çok daha aktif bir steroide dönüştüğünü düşündürmektedir .
11 beta-hidroksil grubu aromatizasyonu da engeller, östrojen üretimi bu steroid ile imkansız hale getirir. Dolayısıyla Halotestin (Fluoksimesteron) için ; su tutma, yağ kaybı ve jinekomasti gibi östrojenik yan etkiler bu bileşimi alırken endişe taşımaz. Ancak güçlü androjenik yan etkiler beklenebilir ve çoğu durumda kaçınılmazdır. Yağlı deri ve sivilce, örneğin hassas bireylerin kontrol altında tutmak için bir şekilde topikal veya reçeteli ilaç tedavisi aramasını gerektiren çok yaygın bir durumdur. Saç dökülmesi ek bir endişedir, Halotestin’i varolan bir durum için kötü bir seçim haline getiriyor. Saldırganlık da bu ilaçla çok belirginleşebilir.
Egzersiz yoğunluğunu veya bir rekabeti artırmak için genellikle bu “koşum” arayan kullanıcılar tarafından bu etki isteniyor. Açıkçası Halotestin güçlü bir androjendir ve kesinlikle bir bayan sporcular uzak durmalıdır. Erkekleştirici yan etkiler yoğun olabilir ve bu madde ile çok hızlı bir şekilde ortaya çıkabilir. Dianabol’u almaya cesaret eden kadınlar bile, bu bileşik hakkında iki kez düşünmeli, çünkü virilizasyon belirtileri çoğu zaman kalıcıdır.
Halotestin testosterondan daha androjenik görünse de, anabolik etkisi çok güçlü değildir. Bu, onu büyük bir kuvvet yapıcı bir bileşik yapar, ancak ciddi kas kitlesi kazanmak için en iyisi değildir. Halotestin kullanırken görülen baskın etki kayda değer boyut artışı olmadan kaslara daha sert, daha yoğun bir görünümdür. Bu nedenle, güreş, powerlifting ve boks gibi ağırlık kısıtlamalı sporcular için çok yararlıdır. Her steroid küründen elde edilen güç, çoğu rakibin belirli bir ağırlık aralığında kalmasına izin vererek büyük bir ağırlık artışı eşlik etmeyecektir. Halotestin ayrıca vücut geliştirme yarışma hazırlığı için mükemmel bir ilaçtır.
Rakibin vücut yağ yüzdesi düşünüldüğünde, güçlü androjen seviyesi (fazla östrojen yokluğunda), kaslara aşırı derecede sert ve tanımlanmış bir görünüm (“yırtık”) sağlayabilir. Androjen / östrojen oranındaki değişim, vücudun aşırı yağ yakmak ve yeni yağ depolamayı önleme eğilimi gösterebilen bir duruma neden olduğu görülüyor. Halotestin’in “sertleşmesi” etkisi, aynı seviyedeki kütle kazancı olmaksızın trenbolone ile görülen etkiye biraz benzerdir. Halotestin ve trenbolon e gibi aromatize olmayan androjenler, yarışma hazırlıkları sırasında önemli rol oynayabilir.
Bu steroidin asıl endişesi çok zehirli bir ilaç olabilmesidir. Bunun nedeni, fluoksimesteronun, 17 alfa alkile edilmiş bir bileşik olması, yapısının oral uygulamayı sürdürecek şekilde değiştirilmesidir. L7alfa alkilasyon karaciğere karşı çok sert olabilir. Dolayısıyla hasar olasılığı, özellikle yüksek dozlarda veya uzun süre kullanıldığında Halotestin ile meşru bir endişe kaynağıdır. Halotestin (Fluoksimesteron) günlük dozajı en fazla 8 haftada kullanılan 20-40 mg aralığı olarak kullanılır. Bundan sonra, tüm c17-AA oralardan aynı derecede uzun bir mola (en azından) alınmalıdır. Mümkünse, bu ilacın diğer alkile edilmiş orallarla birlikte yığılmaya çalışılmasına ve bunun yerine bu değişiklik veya esterifiye edilmiş enjekte edilebilir bileşikler (karaciğere ait suşu ilave etmeyecek) içeren oralları tercih etmeye çalışması gerekir.
Aşamalı östrojen birikimi olmadan iyi anabolik etki sağladığı için Halotestin (Fluoksimesteron), yağ yakma kürlerinde Deca-Durabolin veya Boldenon Equipoise gibi hafif bir anabolik iyi bir ilâvet olabileceğini ispatlayabilir. Burada Halotestin, tek başına bir anabolik ile elde edilenden daha kuvvetli ve belirgin bir kas kitlesi kazanılmasına yardımcı olan, iyi ihtiyaç duyulan androjenik bir bileşen sağlayacaktır.
Belki de Primobolan Depot daha iyi bir seçim olacaktır, çünkü böyle bir kombinasyonda östrojen birikimi yoktur (ve aynı şekilde su ve yağ tutulumundan da daha az endişe duyulur). Kütle için alternatif olarak enjekte testosteron kullanabiliriz. Örneğin, 400-800mg Testosteron enanthate ve 20-30mg Halotestin karışımı, kuvvet ve kas kazanımı için olağanüstü bir kür olarak bilinir. Bununla birlikte, her iki bileşik de vücutta güçlü androjenik aktivite sergileyen daha belirgin bir yan etki eşlik eder.
Halotestin (Fluoksimesteron), östrojen dönüşümünün eksikliğine rağmen, endojen testosteron düzeylerini oldukça hızlı bir şekilde baskı altına alıyor gibi görünüyor. Dolayısıyla, vücudun androjenlerin normal olarak serbest bırakılmasına yardımcı olmak için her kürün sonunda yardımcı ilaç kullanımını düşünmelisiniz. PCT için HCG ve Clomid / Nolvadex kombinasyonunu kullanmak elbette en iyi seçenektir, iki ilacın normal hormonal fonksiyonunu iyileştirmek için birlikte çalışması.
Her ne kadar östrojen Halotestin ile ilgili bir sorun değilse de, bir kürü bırakırken Nolvadex veya Clomid gibi bir anti-östrojen kullanımı hala belirtilmiştir. HCG, Leydig hücrelerinde aromataz aktivitesini uyardığından, burada Nolvadex / Clomid üretilebilecek aşırı östrojen aktivitesini bloke ederek yardımcı olur. Daha sonra, endojen östrojenlerin hipotalamustaki inhibe edici etkisini de bloke ederek, gonadotropinlerin arttırılmış salınımını uyararak ve testosteronun normal biyosentezini destekleyeceklerdir.
Halotestin sadece birkaç özel amaçla kullanıldığından, sporcular arasında yüksek talep olmaz. Aynı şekilde, karaborsada çok popüler bir madde değildir. Şüphe yok ki şimdiye kadar görmediğimiz nedeni, sahte bir versiyonun imalatına yatırım yapmak muhtemelen iyi sonuç almaz. Bu nedenle, Halotestin’in çeşitli şekillerinin hepsi meşru kabul edilebilir. Şu anda karaborsada bulunan en popüler ürün, 20 tabletlik kutularda satılan Meksika’daki Stenox markası. Bu tabletlerin dozu sadece 2.5 mg olmasına rağmen, düşük fiyat genellikle bu preparatın telafi edilmesini gerektirir. Genel olarak, Halotestin, dar bir kullanım yelpazesi için etkili bir steroiddir ve muhtemelen rekreasyonel kullanıcı için en ideal ürün değildir.
No votes yet.
Please wait...
Share this...
Share on Facebook0