Dianabol Danabol (Herşey) Nedir ?

Dianabol Danabol nedir ve ne işe yarar ?

Dianabol veya Danabol, kas kütlesi için müthiş kazançları yaratan güçlü bir oral steroid’dir  . Danabol hala yaygın olarak kullanılmaktadır. Danabol yan etkileri ılımlıdır , ancak karaciğer için toksiktir ve yüksek seviye kullanılması önerilmez. Dianabol Sporcular  ve atletler tarafından genellikle kas kazanmalarını yapmak için diğer Steroidler arasında bir köprü amacıyla kullanılır.
Dianabol Danabol Ek olarak, androjenik yan etkiler bu madde ile ortaktır ve yağlı cilt, akne ve vücut / yüz tüyü oluşumlarını içerebilir. Saldırganlık, bunun gibi kuvvetli bir steroid ile de yükseltilebilir, bu nedenle, bir kür sırasında eğiliminizin kötüleşmesine izin vermemek akıllıca olacaktır. Dianabol ile bir erkek tipi kellik koşulunu ağırlaştırma ihtimali de vardır. Hassas bireyler bu nedenle bu ilacı kullanmaktan kaçınmak ve Deca-Durabolin gibi daha hafif bir anabolik almak isteyebilirler.
Dianabol, 5-alfa redüktaz enzimi (testosteronun dihidrotestosterona dönüştürülmesinden sorumlu olan aynı enzim) ile etkileşim yoluyla daha güçlü bir steroid haline dönüşürken, insan vücudunda bunu yapmak için çok az afinite vardır. Dolayısıyla, androjenik metabolit 5alpha dihidrometandrostenolon, en iyi ihtimalle sadece eser miktarda üretilir. Dolayısıyla Proscar / Propecia kullanımı gerçek bir amaca hizmet edemez.
Dianabol, ılımlı bir şekilde androjenik olmakla birlikte, aslında erkekler için popüler bir steroiddir. Kadınlar tarafından kullanıldığında, güçlü virilizasyon belirtileri elbette olası bir sonuçtur. Bununla birlikte, bazıları onunla deney yapıyor ve bu steroidin düşük dozlarını (5 mg) yeni kas büyümesi için son derece güçlü buluyor. Ne zaman alınırsa, Dianabol istisnai kütle ve kuvvet kazançları üretecektir. Etkililik genellikle testosteron ve Anapolon gibi diğer güçlü steroidlerle karşılaştırıldığında aynıdır ve aynı zamanda toplama amaçları için popüler bir seçimdir. Dianabol Danabol Günlük dozda 20-40 mg Sabah – öğle  ve akşam olarak  kullanılması önerilir .
Bazıları dozajda çok daha fazla girişimde bulunurlar, ancak bu uygulama genellikle yan etkilerin daha ciddi bir insidansına neden olur. İlaveten bir dizi diğer steroid ile de iyi birleşiyor. Hafif anabolik Deca-Durabolin ile özellikle iyi karıştırılacağı belirtilir. Birlikte, istisnai bir kas ve güç kazanımları bekleyebilir; yan etkiler yalnız Dianabol’dan beklenenden daha kötü değildir. Kitlesel kütlenin tamamı için, enanthate gibi uzun etkili bir testosteron esteri kullanılabilir. Bununla birlikte, bu androjenin benzer şekilde yüksek östrojenik / androjenik özellikleri ile, yan etkiler böyle bir kombinasyonla aşırı olabilir. Kazançlar da harika olur, ki bu genellikle kullanıcıya böyle bir çaba sarf eder. Daha önce belirtildiği gibi, bu tür bir döngüye bağlı yan etkileri azaltmak için yardımcı ilaçlar eklenebilir.
 
Oral uygulamaya dayanmak için, bu bileşik c17 alfa alkile edilmiştir. Bu değişikliğin ilacın karaciğer tarafından etkisiz hale gelmesini önlediğini (neredeyse tüm ilacın kan dolaşımına girmesine izin vermesini) önlediğini biliyoruz, ancak bu organ için toksik olabilir. C17 alfa alkile edilmiş maddelere uzun süre maruz kalınması, gerçek zarara, muhtemelen bazı kanser türünde gelişmelere neden olabilir. Güvenli olmak için, karaciğer enzim değerlerine göz kulak olmak için her kürde birkaç kez doktora gitmek isteyebilirsiniz. Herhangi bir belirgin hasar görmemek için döngülerin kısa tutulması, genelde 8 haftanın altında olması gerekir.
Sarılık (safra kanalı tıkanıklığı) genellikle karaciğer sorunlarının ilk görünür işaretidir ve dikkat edilmelidir. Bu durum cildin olağandışı sararmasına neden olur, zira vücut bilirubin işlerken sorun yaşar. Cildin yanı sıra, gözlerin beyazları da sarı renkte olabilir, bu da belanın belirgin bir göstergesidir. Bu oluşursa, ilaç derhal kesilmeli ve bir doktor ziyaret edilmelidir. Bu genellikle daha fazla, kalıcı hasarın önlenebileceği bir noktadır.
Metandrostenolonun, yukarıda tartışılan eklenmiş c17 alfa alkil grubunu içerdiği hariç, boldenon (EQ) ile yapısal olarak özdeş olduğunu not etmek ilginçtir. Bu gerçek, steroidin böyle bir şekilde değiştirilmesinin etkisini açıklar; çünkü bu iki bileşik vücutta çok farklı davranır. Temel farklılık östrojenik yan etkiler eğiliminde yatıyor gibi görünüyor; bu da Dianabol ile daha belirgindir. Equipoise’in bu şekilde hafif olduğu bilinmektedir ve bu nedenle kullanıcılar bu ilacı anti-östrojene ihtiyaç duymadan kullanmaktadır. Dianabol, 17 alfa metil grubu ve c1-2 çift bağının hem aromatizasyon sürecini yavaşlattığı için, daha kolay aromatize olduğu için değil, çok daha östrojeniktir.
Metandrostenolon normal estradiolden daha biyolojik açıdan aktif bir östrojen şekli olan l7alpha metilestradiole dönüşür. Fakat Dianabol da, kas kütlesi açısından boldenon ile karşılaştırıldığında çok daha güçlü olduğu görülüyor ve östrojenin anabolizma açısından önemli bir rol oynadığını destekliyor. Aslında boldenon ve metandrostenolon potansiyellerinde anabolik kadar çok farklılık arzetmektedir; Sonuç olarak, Dianabol kullanımı, ve Boldenon mükemmel bir yağ yakma veya yıpranmış yapı steroidi olarak kabul edilirken, tipik olarak eğitim aşamalarının hacmini kısıtlar.
 
Dianabol’ın yarılanma ömrü yalnızca 3-4 saatdir, nispeten kısa bir süredir. Bu, günlük tek bir dozaj programının, gün içinde inişli çıkışlı, değişken bir kan seviyesi üreteceği anlamına gelir.Kullanıcı aynı şekilde, gün içinde tabletleri bölmek ya da hepsini bir seferde alabilmek için bir seçeneği vardır. Her zamanki tavsiye onları bölmek ve kandaki konsantrasyonu düzenlemek için çalışmak olmuştur. Bununla birlikte, tabletler bir kerede alındıysa daha düşük bir pik kan seviyesi üretecektir, bu nedenle bu seçenekle bir ticaret seçeneği olabilir. Steroid araştırmacı Bill Roberts ayrıca, tek epizodlu bir doz programının, hipotalamik-pituiter-testis ekseni üzerinde daha az çarpıcı bir etkiye sahip olması gerektiğini, çünkü her gün steroid hormon seviyelerinin aşırı derecede abartılmadığı yeterli bir periyot olduğunu belirtiyor.
Bununla birlikte, böyle bir kürde hormonal istikrarın korunduğundan şüphe ediyoruz, ancak anekdot kanıtlarının tek günlük dozları genel sonuçlara göre daha iyi desteklediğini fark edilir. Belki de bu daha iyi bir seçenektir. Kan konsantrasyonunun, uygulamadan yaklaşık 1,5 ila 3 saat sonra zirveye ulaşacağını bildiğimizden, tabletlerimizi almanın en iyi zamanını merak edebiliriz. Hapları günün erken saatlerinde, tercihen de antrenmadan bir süre önce almanın en uygun olacağı mantıklı görünüyor. Bu androjen açısından zengin bir metabolizma için besin alımını artırmak için, özellikle de eğitimden sonraki kritik saatlerde, gündüz saatlerinin önemli bir bölümüne izin verecektir.

No votes yet.
Please wait...
Share this...
Share on Facebook0