Deca Durabolin ( Nandrolone ) (Herşey) Nedir ?

Deca Durabolin ( Nandrolone ) Nedir ve ne işe yarar  ?

Muhtemelen son 20 yılın en popüler steroid bileşeni olan Deca-Durabolin, büyük kas kazanımları üreterek, eklem ağrısı ile yardım ederek ve bağışıklık sistemini geliştirerek itibar kazanmaktadır. Bu faydalar, nispeten düşük yan etki oranına sahip olan bir maddeden kaynaklanır, çünkü diğer steroid kadar kadar östrojene dönüşmez. Deca’nın sorunları olmaksızın değil. İlk önce, Deca’nın etkili olabilmesi için uzun süreler boyunca (en az 12 haftalık kür ) kullanılması gerekir. Ayrıca, Deca Durabolin ( Nandrolone )  testosteronla birlikte kullanılmalıdır, çünkü vücudun doğal seviyeleri düşecektir. Testosteron da bir Deca kürünün kür sonrası terapisinin bir parçası olmalıdır. Deca Durabolin ( Nandrolone ) ayrıca iyi su tutma ve akne oluşmasına neden olabilir.
Deca-Durabolin, enjekte edilebilir steroid nandrolone decanoate için Organon markasıdır. Bu bileşik, ticari steroid gelişimi dalgasından erken geldi, ilk olarak 1962’de reçeteli bir ilaç olarak sunuldu.
Dünya çapında “Deca” en yaygın olarak kullanılan anabolik steroidlerden biridir. Popülerliği, çok hoş özelliklere sahip olduğu gerçeğinden kaynaklanmaktadır. Yapısal olarak nandrolon, 19. konumda bir karbon atomundan yoksun olmasına rağmen (dolayısıyla diğer adı 19-nortestosteron) testosterona çok benzerdir. Ortaya çıkan yapı, testosterondan çok daha zayıf androjenik özelliklere sahip olan bir steroiddir. Birincil ilginin nedeni, nandrolonun androjen hedef dokularında daha güçlü bir metabolite yıkılmamasıdır. Bunun testesteron için önemli bir problem olduğunu hatırlayabilirsin.
Nandrolon, testosterondan DHT üreten aynı (5-alfa redüktaz) enzim yoluyla indirgeme işlemine tabi tutulsa da, bu durumda dihidronandrolon ortaya çıkmaktadır. Bu metabolit ana nandrolizasyondan daha zayıftır ve istenmeyen androjenik yan etkilere neden olma ihtimali çok daha azdır. Yağlı cilt, akne, vücut / yüz tüyü büyümesi ve saç dökülmesinin güçlü oluşumları çok nadiren ortaya çıkar. Ancak bununla androjenik aktivitenin herhangi bir steroid kadar belirgin olması mümkündür, ancak nandrolonun normal dozlardan daha yüksek olması genellikle sorumludur.
Nandrolone ayrıca östrojen dönüşümü için son derece düşük bir eğilim gösterir. Karşılaştırma için, oran testosteronlarla görülen oranın yalnızca % 20’si olarak tahmin edilmiştir. Bunun nedeni, karaciğer nandrolonun estradiole dönüştürülebilmesine karşın, yağ dokusu nandrolon gibi diğer daha aktif steroid aromatizasyon alanlarında bu prosese çok daha az açıktır ‘dır. Sonuç olarak östrojenle ilgili yan etkiler bu ilaçla daha düşük bir endişedir. Deca Durabolin ( Nandrolone )  ile anti-östrojene nadiren kulanılır  jinekomasti hassas kişiler arasında sadece bir endişedir. Aynı zamanda su tutma bir endişe değildir.
Bununla birlikte, bu etki ortaya çıkabilir, ancak çoğunlukla daha yüksek dozlarla ilgilidir. Proviron ve / veya Nolvadex’in eklenmesi, herhangi bir olayı önemli ölçüde azaltacak kadar yeterli olmalıdır. Açıkçası, Deca steroidler arasında çok güvenli bir seçimdir. Aslında çoğu kişi, yan etkileri ve sonuçları tartarken kullanacakları bir erkek için en iyi genel steroid olarak düşünüyor. Ayrıca, HIV çalışmalarında Deca’nın, hastanın zayıf vücut ağırlığını güvenli bir şekilde gündeme getirmenin yanı sıra bağışıklık sistemine yararlı olabileceği de gösterildiğini belirtmek gerekir.
 
Bununla birlikte, nandrolonun vücutta bir progestin olarak bir miktar etkinliğe sahip olduğuna inanılmaktadır. Progesteron, bir c-19 steroid olmasına rağmen, 19-norprogesteron’daki gibi bu grubun çıkarılması, karşılık gelen reseptörü için daha büyük bağlanma afınitesi olan bir hormon oluşturur. Bu özelliğin paylaşılmasıyla, çoğu 19-ne de anabolik steroidin progesteron reseptörü için bir miktar afinitesi olduğu gösterilmiştir.
Bu, vücutta progestin benzeri bazı aktivitelere neden olabilir ve ilgili yan etkileri yoğunlaştırabilir. Progesteron ile ilişkili yan etkiler, aslında testosteron üretiminin negatif geri besleme inhibisyonu, yağ depolamasının hızlanması ve muhtemelen jinekomasti gibi östrojenlerinkine oldukça benzer. Birçoğu, Deca’nın progestin aktivitesinin, östrojen dönüşümüne düşük eğilime rağmen işaretlenmiş olabilen testosteron sentezinin bastırılmasına önemli ölçüde katkıda bulunduğuna inanıyor.
Deca çok “hızlı” bir inşaatçı olarak bilinmiyor. Bu ilacın kas oluşturma etkisi oldukça belirgindir ancak dramatik değildir. Bu steroidin yavaş başlangıçlı ve hafif özellikleri bu nedenle daha uzun süreli kürler için daha uygundur. Genel olarak, eşit miktarda testosteron ile yaklaşık yarısı oranında kas ağırlığı elde etmeyi bekleyebiliriz. Sekiz ila on iki hafta arasında süren bir steroid kürü, yavaş yavaş, hatta nitelikli bir kitle kazanımına ulaşmayı bekleyerek en mantıklı görünmektedir. Vücutta çok daha uzun süre aktif olmasına rağmen, Deca Durabolin genellikle haftada bir veya iki kez enjekte edilir. Erkekler için dozaj genellikle haftada 300-600 mg aralığında kullanılır.
Spesifik görünmek gerekirse, Deca’nın optimal etkili (en iyi kazanç / yan etki oranı) yalın vücut ağırlığı / haftalık pound başına 2mg civarında göstereceği düşünülür. Deca ayrıca kadın vücut geliştiricileri arasında popüler bir steroid. Elbette ki erkeklerden ortalama olarak haftada 50 mg daha düşük bir doz alırlar. Sadece biraz androjenik olmasına rağmen, kadınlar bazen bu bileşiği alırken virilizasyon belirtileri ile karşı karşıya kalırlar. Bu bir endişe olmalı, daha kısa etkili nandrolone Durabolin daha güvenli bir seçenek olacaktır. Bu ilaç sadece birkaç gün aktif kalır ve eğer geri çekilme belirtilmişse androjenik oluşumun etkisini büyük ölçüde azaltır.
Endojen testosteron düzeyleri, özellikle de uzun devrelerin ardından Deca-Durabolin ile ilgili bir endişe olabilir. Bu nedenle, tedavinin bitiminde yardımcı ilaçların kullanılması zorunludur. Dolayısıyla Clomid veya Nolvadex gibi bir östrojen antagonisti birkaç hafta boyunca yaygın olarak kullanılır. Bunların her ikisi de iyi bir testosteron uyarımı seviyesi sağlar, ancak en iyi etkiyi göstermek için birkaç hafta sürebilir.
HCG enjeksiyonları, testislerin tekrar başlatılan gonadotropin salınımına cevap vermenin normal kabiliyetini çabucak iyileştirmek için ekstra güvence sağlamak için eklenebilir. Bu amaçla, beş gün aralıklarla 2500-50001.U.’lık üç enjeksiyon yapılabilir. Bu noktadan sonra antagonist testosteron üretimini stabilize etmek için birkaç hafta daha yalnız devam eder. Deca Durabolin  kullanımı bittikten yaklaşık üç hafta sonra  post-cycle terapisine (PCT) başlamayı unutmayın. Deca, steroid hala kan dolaşımına bırakıldığında yardımcı ilaçların optimal etkilerini sergileyemeyecek kadar uzun süre aktif kalır.
Rekabetin önündeki en büyük dezavantaj birçok durumda nandrolone metabolitlerinin bir ilaç ekranında kullanımdan sonra bir yıla kadar (veya daha fazla) saptanabilmesidir. Bu açıkça yönetim biçiminden kaynaklanmaktadır. Esterlenmiş bileşikler, yağ dokusunda depolanması için yüksek afiniteye sahiptir. Belirli bir dozun bir enjeksiyon alanından dolaşıma girmesi için gereken süreyi doğru bir şekilde tahmin edebilmekteyiz ancak herhangi bir noktada steroidin % 100’ünün metabolize olacağını kesin olarak bilemeyiz. Yağ dokusundan ayrılmada, özellikle ağır, uzun süreli kullanımdan sonra, ufak miktarlar inatçı olabilir.
Bu nedenle, nandrolone dekanoat’ın bir miktar, kullanıldıktan sonra aylar boyunca sporadik olarak kan dolaşımına bırakılabilir. Bu süreç, bir şov için diyet yaparken daha da ağırlaşabilir, vücut yağ depolarının aktif olarak tükendiği bir zama (muhtemelen daha steroid serbesttir). Hiç kuşkusuz, bir ilaç ekranında beklenmeyen birçok pozitif nedendir. Deca Durabolin , İlaç testi yapılmış sporcu için enjekte edilen “eller-kapanma” olarak izole edilmiş olması, muhtemelen popülaritesinden (ve dolayısıyla uyuşturucu ekranlarında yaygın bir görünümden) dolayı izole edilmiştir. Aynı risk elbette Boldenon Equipoise ve Primobolan gibi diğer uzun zincirli esterifiye edilmiş enjekte steroidler içinde geçerlidir.
Doping testlerinden endişe duymuyorsan, düşük su tutma oranına ve bu ilacın, yarışma öncesi yağ yakma kürlerinde kullanılmaya elverişli iyi bir etki bulmanız muhtemeldir. Deca Durabolin ve Winstrol’un, örneğin bir gösteri öncesinde haftalar / aylar boyunca gerçekleşen bir kombinasyonunun, kaslılık ve tanıma büyük ölçüde katkıda bulunduğu belirtildi. Halotestin veya trenbolone gibi kuvvetlendirici olmayan aromatize androjen, kaslara kuvvetli bir yoğunluk  kazandırarak eklenebilir. Kabul edilebilir bir anabolik olmakla birlikte Deca Durabolin , iyi sonuçlarla toplu kürlere dahil edilebilir.
Klasik Deca Durabolin  ve Dianabol kürü onlarca yıldır temel bir rol oynamıştır ve her zaman mükemmel kas büyümesi sağlamıştır. Anapolon veya testosteron gibi güçlü bir androjen de yerini alabilir ve daha fazla sonuç doğurabilir. Deca ile karıştırıldığında androjen dozu, tek başlarına kullanıldığında daha düşük tutulabilir, bu da kürü daha rahat hale getirmeyi umar. Ayrıca Androjen durdurulduktan sonra Deca’ya birkaç hafta devam etmeyi seçebilirsiniz. Bu, umarım bazı androjen tarafından üretilen şişirme sertleşecek, ve daha kaliteli bir görünüm vericektir. Endojen testosteron üretiminin Deca terapisi süresince devam etmeyeceğini ve yardımcı maddelerin yine de ihtiyaç duyulduğunu unutmayın.
No votes yet.
Please wait...
Share this...
Share on Facebook0