Cytomel – T3- Tiromel (Herşey) Nedir ?

Cytomel – T3- Tiromel nedir ve ne işe yarar ?

Cytomel, hücrelerdeki metabolik hızı arttırmak için tasarlanmış sentetik bir tiroidal hormondur. Cytomel’de, hücrenin mitokondriası daha fazla besleyici madde alır ve onları daha çabuk yakar. Vücüt üreticileri, yağ yakmak ve onlara daha keskin bir görünüm vermek için bu bileşiği kullanır. Sentet almaktan kapanan doğal tiroid hormonlarının raporları sıklıkla abartılı olmasına rağmen, kullanıcıların vücudun yılda en az üç ila dört aydır doğal üretime dönmesine izin vermek için onlardan biraz zaman ayırması önerilir.
Cytomel, liothyronine sodyum ilacı için halk tarafından tanınan bir markadır. Bu bir anabolik steroid değil, tiroit hormonu. Tıbbi olarak tiroid yetmezliği, obezite, bazı metabolik bozukluklar ve yorgunluk vakalarını tedavi etmek için kullanılır. Özellikle bu ilaç, doğal tiroid hormonu triiodotironana (T-3) ait farmasötik bir preparattır. Cytomel uygulandığında hastanın metabolizmasını arttırır. Sonuç, hücresel aktivitenin artmış bir oranıdır (karbonhidratların, yağların ve proteinlerin daha hızlı kullanımı ile not edilir).
Vücudun aşırı yağ yakma yeteneği için vücut geliştiricileri özellikle bu ilaca isterler. Yarışmaya hazırlanırken sıklıkla kullanılır; kalori miktarını şiddetle sınırlandırmaya zorlanmadan depolanmış yağ miktarını büyük ölçüde düşürebilir. Bu amaçla Cytomel sıklıkla Clenbuterol ile birlikte kullanılır ve son derece dramatik sonuçlar doğurabilir. Bu kombinasyon, son yıllarda çok popüler hale geldi, hiç şüphesiz birçok “soyulmuş” sahne fizikinden sorumlu. Tiroid hormonları steroidler ile birlikte alındığında artmış bir anabolik etki görülebilir (steroidler tek başına kullanılıyorsa belirgin şekilde daha fazla görülür). Bunun nedeni büyük oranda proteinlerin vücut tarafından daha hızlı kullanılması ve yeni kas birikimi oranını arttırmasıdır.
Bu ilacı kullanmayı düşündüğünde dikkatli olunmalıdır. Cytomel göz ardı edilmeyecek çok sayıda uyarı ve önlem listesini içerir. Cytomel – T3- Tiromel  Yan etkileri;  kalp çarpıntısı, ajitasyon, nefes darlığı, düzensiz kalp atışı, terleme, bulantı, baş ağrısı ve psişik / metabolik bozuklukları içerir ancak bunlarla sınırlı değildir. Güçlü bir hormondur ve kötüye kullanılması halinde vücudun normal işleyişini potansiyel olarak değiştirebilen bir hormondur.
Cytomel kullanırken dozajı yavaşça arttırmayı unutmayın. Genellikle, Cytomel – T3- Tiromel birinci gün 25mcg’lik bir tablet alınır ve maksimum 100mcg dozaj için dozaj bundan sonra dört günün üçünde birer tablet artarak kullanılır. Bu, vücuda, artan tiroid hormonuna uyum sağlanmasına yardımcı olur ve umarım sisteme ani bir “şok” dan kaçınır. Günlük doz, kan seviyelerini sabit tutmak için gün boyunca eşit olarak bölünmelidir. Kadınlar Cytomel’in yan etkilerine karşı erkenden daha hassastır ve genellikle günde 50 mcg’den fazla almayı seçmezler.
Bir Kürün en fazla 6 hafta sürmesi ve asla aniden durmaması gerektiğini vurgulamak önemlidir. Dozaj yapıldığı kadar yavaşça 3-4 günde bir bir tablet düşürülmelidir. Cytomel’i çok uzun süre ve / veya çok yüksek bir dozda almak kalıcı tiroid eksikliğine neden olabilir. Böyle yaptıktan sonra, yaşam için Cytomel gibi bir ilaç ile tedavi edilmesi gerekebilir. Önce doktorunuza danışın ve tiroit fonksiyonların test edilmesini öneririz. Tanı konmamış bir hiperfonksiyon eklenen hormona iyi karışmaz. Bir sporcu, ilacın enjekte edilebilir formunu asla satın almayacağından da emin olmalıdır. Genellikle bir acil oda ürünüdür ve atletik kullanım için çok güçlüdür.
T-3, sporcuların kullandığı en güçlü tiroit hormonu olduğundan, genellikle yeni başlayanlar için başlangıç ​​noktası değildir. Böyle güçlü bir maddeyi kullanmadan önce, zayıf bir maddeye aşina olmak iyi bir fikirdir. Son derece popüler olan Triacana, kullanıcıya Cytomel’den çok daha fazla enlem (ciddi yan etkilerden) izin veren çok hafiftir. İkisi arasında Cytomel’den daha zayıf olan Synthroid (sentetik T-4) noktası var. Ancak kullanıcı hazır olduğunda, bu hormonun yağ yakma etkisi son derece dramatik olabilir.

Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...
Share this...
Share on Facebook0