Arimidex (Anastrozole) Nedir ?

Arimidex (Anastrozole) Nedir ?

Arimidex® (jenerik ismi anastrozol) kadınlarda ileri meme kanseri tedavisinde geliştirilen yeni bir ilaçtır. Zenica Pharmaceuticals tarafından üretilmiştir ve Aralık 1995’ün sonunda Birleşik Devletlerde kullanım için onaylanmıştır. Spesifik olarak, Arimidex, üçüncü nesil seçici oral aromataz inhibitörlerinin yeni bir sınıfındaki ilk kişidir. Bu, aromataz enzimini bloke ederek, Daha sonra östrojen üretimini engelledi.
Birçok meme kanseri hücresi formu östrojen tarafından uyarıldığından, vücuttaki östrojen miktarını azaltarak böyle bir hastalığın ilerlemesinin durdurulabileceği umulmaktadır. Bu, Nolvadex’in temel önceliğidir, ancak bu ilaç, östrojen üretimini değil hareketi bloke eder.Bir tabletten (1 mg) oluşan bir günlük doz, tedavi edilen hastalarda% 80’den fazla östrojen supresyonu oluşturabilir. Bu ilacın hormon düzeyleri üzerindeki güçlü etkisiyle, Nolvadex (tamoksifen sitrat) tedavisi sonrasında hastalığı ilerleyen menopoz sonrası kadınlar tarafından (klinik olarak) kullanılmaktadır.
Erkek atletin kullanıldığı steroid için Arimidex büyük bir potansiyel göstermektedir. Bu noktaya kadar Nolvadex ve Proviron gibi ilaçlar aşırı östrojene karşı silahımız oldu. Bu ilaçlar, özellikle kombinasyon halinde oldukça etkilidirler. Ancak Arimidex, işi çok daha verimli bir şekilde ve daha az güçlükle yapabiliyor gibi görünüyor. Aynı dozu klinik olarak kullanan günde tek bir tablet (1 mg) istisnai bir etki için bir ihtiyaç gibi gözükmektedir (bazıları günlük sadece 0.25 mg ile mükemmel sonuçlar bildirmektedir).
 
Dianabol veya testosteron gibi güçlü aromatik androjenlerle birlikte kullanıldığında jinekomasti ve su tutma etkin bir şekilde engellenebilir. Propecia (Finasterid) ile birlikte, büyük bir ilerleme var. Bir ilaç, östrojen dönüşümünü ve diğer bloke edici 5-alfa redüksiyonunu durdurduğunda, ilgili yan etkiler en aza indirgenebilir. Burada güçlü androjen testosteron teorik olarak inanılmaz kas büyümesi sağlayabilirken aynı zamanda nandrolone kadar tolere edilebilir hale gelebilir. Ayrıca, kasın kalitesi daha fazla olmalı, atlet fazla su tutmadan daha sert ve çok daha fazla tanımlanmış görünmelidir.
Bununla birlikte, uzun süreli steroid tedavisi sırasında böyle bir aromataz inhibitörünün kullanılması ile ilgili bazı kaygılar vardır. Östrojenik yan etkileri etkili bir şekilde azaltmakla birlikte, östrojenin faydalı özelliklerinin belirginleşmesini (yani, kolesterol değerleri üzerindeki etkisini) de engelleyecektir. Çalışmalar, bir aromataz inhibitörü testosteron gibi bir steroid ile birlikte kullanıldığında, HDL’nin (iyi) kolestrolün baskılanmasının çok daha belirgin hale geldiğini açıkça gösterdi. Estrojen steroid kullanımının olumsuz etkilerini en aza indirgemede rol oynamaktadır. Östrojen reseptör antagonisti Nolvadex, kolesterol değerleri üzerinde anti-östrojenik etki göstermediği gösterildiğinden, kardiyovasküler sağlıkla ilgili olanlar için kesinlikle östrojen bakımından tercih edilir.
Arimidex’in bir başka prensip dezavantajı var, yani bu ilacın fiyatı çoktur. Tabletler her biri 10 $ ‘lık bir miktarda kolayca satabilir ve normal kullanım ile oldukça pahalıya mal olurlar. Açıkçası yardımcı bir ilacın fiyatı, steroidlerin kendisinden çok daha fazla olabilir; bu durum vücut geliştirmede popüler değildir. Öte yandan rakipler bu ürünü karşılama eğilimindedirler. Güçlü androjen terapisinin Nolvadex ve / veya Proviron’dan çok daha iyi yan etkilerini ortadan kaldırabilir, bu da ağır kürleri çok daha rahat hale getirir. Bu ilacı üreten ülke sayısı arttıkça, fiyatın düşürülmesini sabırsızlıkla bekleyebiliriz. “Sıvı Arimidex” in özel olarak hazırlanmış versiyonları da “araştırma amaçlı” olarak formüle edilmiştir.

No votes yet.
Please wait...
Share this...
Share on Facebook0